Özellikle babası esnaf olan hemen hemen her çocuğun başına gelmiş hadisedir. Bilhassa yaz tatillerini değerlendirip, Hayatı bir nebze olsun öğrenmek adına kimi zaman da sırf eğlence macera olsun diyerek gidilmiştir. Henüz hayatın ciddiyetinden çok uzak olduğumuz en güzel çağlarımız da yapılan bu faaliyet kimi zaman eğlence kimi zaman da çok farklı sonuçlar doğurabiliyordu...

1. Her şeyden önce diafonla çay ocağına söylenen limitsiz "Oralet" siparişleri vardır. Bir de oralet'in ücretini marka ile ödemenin vermiş olduğu tarifsiz haz.

Her şeyden önce diafonla çay ocağına söylenen limitsiz "Oralet" siparişleri vardır. Bir de oralet'in ücretini marka ile ödemenin vermiş olduğu tarifsiz haz.

2. Bilgisayar kullamanın daha çok lüks olduğu o zamanlarda sırf o bilgisayar ile oynamak manasızca şeyler yapmak uğruna dahi gidilebilirdi.

Bilgisayar kullamanın daha çok lüks olduğu o zamanlarda sırf o bilgisayar ile oynamak manasızca şeyler yapmak uğruna dahi gidilebilirdi.

3. Bilgisayar çağına yetişemedi iseniz de can sıkıntısından daktilo başına oturup saatlerce harflerin yerini arayıp daktilo da anlamsızca şeyler yazma durumu da vardı.

Bilgisayar çağına yetişemedi iseniz de can sıkıntısından daktilo başına oturup saatlerce harflerin yerini arayıp daktilo da  anlamsızca şeyler yazma durumu da vardı.

4. Evde yemeyip mırın kırın ettiğin dudak büktüğün yemekleri, hiç itiraz etmeden yiyebilmektir.

Evde yemeyip mırın kırın ettiğin dudak büktüğün yemekleri, hiç itiraz etmeden yiyebilmektir.

5. Can sıkıntısının tavan yaptığı zamanlarda ise büro içerisindeki deri koltuğa oturup boş kağıtlara çizilen anlamasız resim ve şekiller

Can sıkıntısının tavan yaptığı zamanlarda ise  büro içerisindeki deri koltuğa oturup boş kağıtlara çizilen anlamasız resim ve şekiller

6. Bunun yanında döner koltuk ile tanışmaktır. Akşama kadar döner koltuğa oturup fütursuzca dönmektir.

Bunun yanında döner koltuk ile tanışmaktır. Akşama kadar döner koltuğa oturup fütursuzca dönmektir.

7. Hesap makinesiyle ile matematik işlemlerinin kontrolünü yaparken, Makineyi tersine çevirip Leblebi yazmaya çabası...

Hesap makinesiyle ile matematik işlemlerinin kontrolünü yaparken, Makineyi tersine çevirip Leblebi yazmaya çabası...

8. Babasının masasında yer alan damga ve kaşeleri eline yüzüne basıp, sonrasında akşam eve gidince anneden fırça yemektir..

Babasının masasında yer alan damga ve kaşeleri eline yüzüne basıp, sonrasında akşam eve gidince anneden fırça yemektir..

9. Babanızın arkadaşları iş arkadaşları tarafından sürekli sevilip yanaklarızın sıkılması hele ki bir de erkek iseniz çoğu zaman "Kuş ötüyor mu Kuş" türünden espirilere maruz kalırsınız.

Babanızın arkadaşları iş arkadaşları tarafından sürekli sevilip yanaklarızın sıkılması hele ki bir de erkek iseniz çoğu zaman "Kuş ötüyor mu Kuş" türünden espirilere maruz kalırsınız.

10. İş yerini Usta - Çırak ilişkilerini bilmeden, Seni oraya çeken şeyleri ve içinde babayı barındıran güzel yer olarak görmektir..

İş yerini Usta - Çırak ilişkilerini bilmeden, Seni oraya çeken şeyleri ve içinde babayı barındıran güzel yer olarak görmektir..

11. Tüm bunların yanında bir de altına yapma işeme durumu vardır ki en içinden çıkılmaz durumdur.

Tüm bunların yanında bir de altına yapma işeme durumu vardır ki en içinden çıkılmaz durumdur.

12. Hafta içinde kazanılan paranın hafta sonunda afiyetle bir güzel yenilmesi.

Hafta içinde kazanılan  paranın hafta sonunda afiyetle bir güzel yenilmesi.

13. Arkadaş ortamlarında artık para kazanan ve çalışan birisi olmanın verdiği doyumsuz haz ve öz güven duygusu

Arkadaş ortamlarında artık para kazanan ve çalışan birisi olmanın verdiği doyumsuz haz ve öz güven duygusu


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları