Paranın tüm mutlulukların kapısını açamadığını gösteren gerçek bir hikaye ile karşınızdayız.

Almanya’da lüks için yaşayan Cengiz, kariyeri ve bolca parası olan biriydi. Fakat kokain bağımlısı olarak kendisini uyuşturucu batağında bulan genç abimiz çözümü Tayland’da bulmuş ve hayata yeniden tutunmuş.

1. Almanya’da teknoloji sektöründe bir şirkette çalışan, para ve prestij içinde yaşayıp kariyerine kariyer katan Cengiz çok fazla paranın verdiği doyumsuzlukla uyuşturucu bağımlısı olmuş.

Almanya’da teknoloji sektöründe bir şirkette çalışan, para ve prestij içinde yaşayıp kariyerine kariyer katan Cengiz çok fazla paranın verdiği doyumsuzlukla uyuşturucu bağımlısı olmuş.

2. Kokain bağımlısı Cengiz intiharın eşiğine kadar gelmişti. Bir sabah kendi havuzunda uyandı ve tedavi için Tayland’a gitmeye karar verdi.

Kokain bağımlısı Cengiz intiharın eşiğine kadar gelmişti. Bir sabah kendi havuzunda uyandı ve tedavi için Tayland’a gitmeye karar verdi.

3. Tayland’a gitmesinin sebebiyse orada bulunan bir Budist tapınağıydı. Burada yaptığı rehabilitasyonlarla ünlü olan manastırı genelde uyuşturucu bağımlıları ‘arınma yeri’ olarak görüyordu.

Tayland’a gitmesinin sebebiyse orada bulunan bir Budist tapınağıydı. Burada yaptığı rehabilitasyonlarla ünlü olan manastırı genelde uyuşturucu bağımlıları ‘arınma yeri’ olarak görüyordu.

4. Burada rehabilite olarak Budist rahibi olan Cengiz; “Wat Thamkrabok hayatımı değiştirdi. İşim çok stresliydi ve yüksek performans talep eden Batı toplumunda bir köleydim.” diyor.

Burada rehabilite olarak Budist rahibi olan Cengiz; “Wat Thamkrabok hayatımı değiştirdi. İşim çok stresliydi ve yüksek performans talep eden Batı toplumunda bir köleydim.” diyor.

5. Manastıra 14 yıl önce gelerek tedaviye başlayan, sık sık meditasyon ve dua etmek için manastırı ziyaret eden Cengiz’in adı Rahip Atalo olmuştu.

Manastıra 14 yıl önce gelerek tedaviye başlayan, sık sık meditasyon ve dua etmek için manastırı ziyaret eden Cengiz’in adı Rahip Atalo olmuştu.

6. Rahip Atalo yani Cengiz gibi Bangkok’un 140 kilometre kuzeyindeki Wat Thamkrabok’ta 110 bini aşkın insan 1959’dan beri tedavi oluyor.

Rahip Atalo yani Cengiz gibi Bangkok’un 140 kilometre kuzeyindeki Wat Thamkrabok’ta 110 bini aşkın insan 1959’dan beri tedavi oluyor.

7. Rehabilitasyonun başında Sajja seremonisi yapan rahipler ve hastalar bu esnada bir daha uyuşturucu kullanmayacaklarına dair yemin ediyorlar.

Rehabilitasyonun başında Sajja seremonisi yapan rahipler ve hastalar bu esnada bir daha uyuşturucu kullanmayacaklarına dair yemin ediyorlar.

8. Ardından hastalar en az 5 gün boyunca kendilerini kusturacak güçlü doğal ilaçlar alıyorlar. Kustuktan sonra ise bitki özlerinden oluşan bir banyo ile detoks sürecine giriyorlar.

Ardından hastalar en az 5 gün boyunca kendilerini kusturacak güçlü doğal ilaçlar alıyorlar. Kustuktan sonra ise bitki özlerinden oluşan bir banyo ile detoks sürecine giriyorlar.

9. İlk 5 gün boyunca dış dünya ile herhangi bir iletişim kurmayan hastalar, bu süreç boyunca masa tenisi oynayıp ağırlık kaldırarak meditasyon yapabiliyor.

İlk 5 gün boyunca dış dünya ile herhangi bir iletişim kurmayan hastalar, bu süreç boyunca masa tenisi oynayıp ağırlık kaldırarak meditasyon yapabiliyor.

10. Öte yandan tapınaktaki resimlerdeki ve Buddha heykellerindeki boyaları yapıyorlar.

Öte yandan tapınaktaki resimlerdeki ve Buddha heykellerindeki boyaları yapıyorlar.

11. Cengiz, hayatını kurtaran bu yeni deneyimden ötürü çok mutlu ve bu deneyimlerini kitaba dönüştürme gibi bir projesi de bulunuyor.

Cengiz, hayatını kurtaran bu yeni deneyimden ötürü çok mutlu ve bu deneyimlerini kitaba dönüştürme gibi bir projesi de bulunuyor.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları